Mevlüt Çavuşoğlu'ndan, Fransız parlamentere 1915 olayları tepkisi

Demirören Haber Ajansı
17 496 görünümler 565 046

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM'nin ev sahipliğinde Antalya'daki Turizm Belek Merkezi'nde başlayan NATO Parlamenter Asamblesi 99'uncu Rose-Roth Semineri ve Akdeniz-Orta Doğu Özel Grubu Ortak Toplantısı'na katıldı. Bakan Çavuşoğlu, konuşmasını tamamladığında, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un partisinden parlamenter Sonia Krimi, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un 1915 olaylarına yönelik eleştirilerinin kendisini şoke ettiğini savunarak, "Tarih kazananlar tarafından yazılmaz mı? Birçok ülke için PKK terörist değildir ama sizin için böyledir. Bunu dikkate almamız gerekiyor" dedi. Krimi'ye tepki gösteren Çavuşoğlu, şunları söyledi:
"Uluslararası hukukun üstünlüğü konusunda Türkiye'ye ders vermeye çalışıyorsunuz. Burada benim söylediğime bile tahammül göstermiyorsunuz, demokrasiden ve ifade özgürlüğünden bahsediyorsunuz. Ama Macron'un aldığı karar, Fransa Anayasa Mahkemesi'nin aldığı kararla çelişiyor mu; çelişiyor. Fransa'nın aldığı karar, Macron'un Avrupa İnsan Haklar Mahkemesi'nin kararlarıyla çelişiyor mu; çelişiyor. Geçmişte, tarihteki bir olayı soykırım olarak ya da değil olarak değerlendirmek siyasetçilerin görevi mi? Birleşmiş Milletler'in kararını okudunuz, uluslararası hukuktan ve sistemden bahsediyor. Ve BM bir tarihi olayı soykırım olarak değerlendirmek için neler olması gerektiğini mahkeme kararlarıyla açıkça söylemiştir. Dolayısıyla burada siyasilere böyle bir karar verme yetkisi vermemiştir. Siz siyasetçiler tarihle ilgili yargılamayı, karar vermeyi kendinize hak olarak görüyorsunuz. Görüş vermek başka bir şey karar vermek başka bir şey. Peki hangi bilgiyle tarih konusunda bu kadar kesin karar veriyorsunuz? Bu bilgi eksikliği olduğu halde karar vermenizin tek sebebi vardır, o da popülizm. Maalesef sizin başkanınız da popülizme yenik düştü. Ayrıca soykırım ve tarih konusunda Türkiye'ye ders verebilecek en son ülke Fransa'dır. Çünkü Ruanda'da, Cezayir'de olanları unutmadık. Fransa önce kendi karanlık tarihine baksın. Türkiye'ye ders vermeye kalkmasın. Evet sizler böyle üstten bakmaya devam edin. Ama biz de size bu şekilde haddinizi bildirmeye devam edeceğiz. Artık eski Türkiye yok. Hak ettiğiniz cevabı da her zaman göreceksiniz. Siz kendinizi üstün görmeye devam edin ama bu muameleyi kabul etmeyen, doğruları söyleyen bir Türkiye var."
Bakan Çavuşoğlu, ardından, bu sözlerini alkışla protesto eden Sonia Krimi'ye, "Çok teşekkür ediyorum, sağ olun ne kadar nezaketli olduğunuzu da gördük. Ben de size alkışlıyorum, bravo. Ne kadar saygılı olduğunuzu görüyoruz, gerçekleri duymaktan hoşlanmıyorsunuz. Gerçekleri söylemeye devam edeceğiz, buna alışacaksınız. Başka seçeneğiniz yok. Gerçekleri duymaya alışacaksınız, o kadar" dedi.
NATO ÜYE ÜLKE PARLAMENTERLERİ ANTALYA'DA BULUŞTU
TBMM'nin ev sahipliğinde, 29 ülkeden 82 parlamenter, uluslararası kuruluşların temsilcileri ve ilgili ülkelerin diplomatlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantının açılışını, TBMM Başkanı Mustafa Şentop yaptı. 2000'li yılların kanlı çatışmalar bakımından 1990'ları aratmadığına işaret eden Mustafa Şentop, Türkiye'nin, her zaman ittifaklarına sadık, dostlarına karşı güvenilir bir ülke olduğunu belirtti. Şentop, "Bin yıllık tarih, özellikle de İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra NATO içindeki tavrımız bunun en açık delilidir. Soğuk Savaş boyunca Türkiye, Sovyetler Birliği'ne sınırı olan tek NATO ülkesiydi. Ve Türkiye ittifak üyesi olarak üzerine düşen her sorumluluğu yerine getirdi" diye konuştu.
Demirören Haber Ajansı'nın haber görüntülerini takip etmek için tr-center.com/inline/UCxdpqtb0HIOdH7RGyfgmJbA tıklayarak TR-center kanalımıza abone olabilirsiniz.
Demirören Haber Ajansı(DHA) Resmi Web Sitesi
► www.dha.com.tr
Sosyal Medya Adreslerimiz
► facebook.com/dha
► twitter.com/dhainternet
► instagram.com/dha
► tr-center.com/t-dha
► www.pscp.tv/demirorenhaberajansi
► www.linkedin.com/company/demirorenhaberajansi

YORUMLAR

 1. sehergül
  sehergül
  13 dakika önce

  Beğenmeyen 411 kişi de fransız galiba. Unutursak kanımız kurusun

 2. DTX XIN
  DTX XIN
  17 saatler önce

  Turkiyye karwi. Heddinizi awmayin...Turkiyenin arxasinda Azerbaycan var!

 3. Samxal Liftiyev
  Samxal Liftiyev
  Gün önce

  Halal olsun allah sizi qorusun 🇦🇿🇹🇷

 4. Vartolu Saadettin
  Vartolu Saadettin
  Gün önce

  7:00 de bu araplar simdi dusunuyordur “ bu adam nasil oraya kalkipta gercekleri anlatiyor korkusuzca” iste o anda vay buymus Turk factoru.

 5. Hasim Ozcan
  Hasim Ozcan
  Gün önce

  Çavuşoğlu putinle bir araya gelirseniz suriye de sivillerin ve çocuklara bomba atmasın lafı uzatmadan eveleyip gevelemeden delikanlica yüzüne net bir şekilde soyle

 6. ABDULLAH6017
  ABDULLAH6017
  Gün önce

  armeni Kahpesine layikli cevap. Allah razi olsun...

 7. Fatih Turan
  Fatih Turan
  Gün önce

  ulan kahbe dogrular acıttı demi

 8. Engin Sezai ÜLGEN
  Engin Sezai ÜLGEN
  2 gün önce

  Çavuşoğlu , ADAM dır ... ALLAH razı olsun ...

 9. GÜCLÜ AZƏRBAYCAN
  GÜCLÜ AZƏRBAYCAN
  3 gün önce

  Serefszi fransa gorursuz duznen adami neter soxdurullar ermeni serefsizderini siz himaye etmeyde davam edin ama Turkiye ile basar bilmeyeceysiz soxun icinize siz saxtasiz sizin hec bir sozunuzde heqiqet yoxdu

 10. Demir turk
  Demir turk
  3 gün önce

  Francies dog Sonia krimi

 11. Amar Maxmudov
  Amar Maxmudov
  3 gün önce

  Agzina siçdi fransanin

 12. tubilisionsz tugba
  tubilisionsz tugba
  3 gün önce

  TR🇹🇷

 13. Eli Rza
  Eli Rza
  3 gün önce

  TÜRKİYE💖🙌

 14. SEYİD BAŞER
  SEYİD BAŞER
  4 gün önce

  lan gavur oğlu gavurlar .. ecdadım siz soysuz ,yıllarca ekmeğini yediğiniz osmanlı atalarım soykırım yapsaydı şimdi ne devletiniz nede evlatlarınız olurdu..köpekler..tüm dünya sizin gibi yahuduleride dışlamışken osmanlı sahip çıktı besledi yılanlar sizi çıyanlar sizi...insanı sırtından vuran kahpelersiniz siz

 15. Yunus Emre Tasci
  Yunus Emre Tasci
  4 gün önce

  👏👏👏👏 söz bulamıyorum..çavuşoğlu , çavuşluğunu yapmış..bize de alkışlamak düşer...tebrik ediyor ve kutluyorum...sayın; mevlüt çavuşoğlunu...

 16. Yunus Emre Tasci
  Yunus Emre Tasci
  4 gün önce

  helal olsun sana var ya vallaha helal olsun mevlüt bakanım...iyi vermişsin ağzının payını...ben bu adamı seviyorum kardeşim...kim ne derse desin...10 üzerinden 10...çatır çatır vermiş cevabını bravo diyorummm...sayın mevlüt çavuşoğlu...takdirliksin ne diyeyim...selam olsun..

 17. Laz Tamer
  Laz Tamer
  4 gün önce

  süper konustun, adamsin!

 18. Ertan Bozkurt
  Ertan Bozkurt
  4 gün önce

  Mevlüt senin taşaklarini yerim bak

 19. Recep Yüksekkaya
  Recep Yüksekkaya
  4 gün önce

  Cnn turkun ne isi o kadinlarin yaninda benmi yanlis gordum

 20. Recep Yüksekkaya
  Recep Yüksekkaya
  4 gün önce

  Boyle insanlari oturdugu yerden kaldiririz

 21. Şahin Güneş
  Şahin Güneş
  5 gün önce

  Hele ite bakin ingilizleri yunanlara satmis.yahu be adam akil var mantik var insan atesle oynarmi tüh büyük talihsizlik.adam ajan ve sofik.(DEDO)

 22. Ali Andinç
  Ali Andinç
  5 gün önce

  Yaw bu kadını nerden getirmişler 😅😅

 23. Namiq Ensari
  Namiq Ensari
  6 gün önce

  YASA, VAROL BASKANIM.

 24. bugday murat
  bugday murat
  6 gün önce

  ermini ve yaudi barolari., o pesevenkin oglu traump zisin lobinise bir bok yapacak, anca fasistler yem olucaksiniz .

 25. Deli coban
  Deli coban
  6 gün önce

  Sayin Başkanım reisten sonrada kale emin ellerde kocaman saygı ile selamliyorum

 26. Fatih Yapici
  Fatih Yapici
  8 gün önce

  Bakanim masanin ustunde daha once denemismiydin dogru soyle 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

 27. Oktay Engin
  Oktay Engin
  8 gün önce

  Ağzına sağlık bakanimmm

 28. BALASAGUN ALPAGU
  BALASAGUN ALPAGU
  8 gün önce

  bu soruyu soran kadın birde tunus kökenli fransanın yaptığı zulmü geçmiş hadsizce iftira peşinde

 29. Hüseyin Rahmi
  Hüseyin Rahmi
  8 gün önce

  Ne yaptın aslan Çavuşoğlu 👏 Sonya yı sike sike perişan ettin 😂

 30. Er An
  Er An
  9 gün önce

  Bakanım gurur duydum. Bir Türk olarak, art niyetli bu görüşler için gösterdiğiniz tavır bizi onure etti. Allah Türk'ü korusun.

 31. Íbret-i Âlem
  Íbret-i Âlem
  9 gün önce

  *_Allâh' ina kurban nasilda noktayi koydu.._* *_Íste Türk ve Osmanli olmak böyle birsey.!_*

 32. Íbret-i Âlem
  Íbret-i Âlem
  9 gün önce

  *_Tarih bizi yâlan yanlis yazmis olsa bile bir ispattir.!_* *_Tarihi biz yazariz, Siz okursunuz. Lâ Galibe Íllâllâh.._*

 33. Íbret-i Âlem
  Íbret-i Âlem
  9 gün önce

  *_Fransizlar isine gelmeyince kacarlar ama biz Türkler terkederiz.. Fark budur.!_*

 34. Íbret-i Âlem
  Íbret-i Âlem
  9 gün önce

  *_Wii wiiii Son Osmanli konustu, Son fransizya kacti :)))))_*

 35. Bizim Dünya
  Bizim Dünya
  9 gün önce

  ADAMSIN ADAMMMMMMMMMMMM

 36. BenYorgunSeyyahimSenGuzelSiyahim
  BenYorgunSeyyahimSenGuzelSiyahim
  9 gün önce

  Kafasina kafasina helal olsun .

 37. deniz kaya
  deniz kaya
  9 gün önce

  Birleşiş milletler :)

 38. PaybackisaMan
  PaybackisaMan
  10 gün önce

  France is not Our Partner or a Country U Wanna Turn YOUR Back ...i dont know why we TYRKs talk to this Crètins this Bastards Kills Millions of Millions People around the World ..Algeria, Hole Africa, Vietnam...there was no Differences with the Hitler Regime but Nobody Judget this art of Intervention...there Terrorising Poor Countries with Rich Mineral Ressources they Kill and Destroy Habitats and Creat a New Utopia Called Hagemonia!!!! The Sumerians OHH Pardon the Babylonians Pardon i mean the TYRks Pardon Turkey is Serious about her Own Political Stands tue TYRKS Never Killed Innocent People and Stole her Legitim Habitat!!!! NEVER!!!

 39. Stern Stern
  Stern Stern
  12 gün önce

  Mevlüt bey.kadin sana asiliyor.sende fena bozdun,götür bir kahve icmeye,sonra yemek.sonra yermisin,yemezmisin.git gönlünü al geri.🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 40. önder özd
  önder özd
  13 gün önce

  Ünbülüvübül... İnanılmaz olan ne teyze? Niye bu kadar şaşırdın, siz ülkenizde üç beş oy için koca bir millet aleyhine kara propaganda yürütülmesine izin vermekle kalmayıp, bir yalanın yalan olduğunu söylemeyi suç kılarak bu millete en büyük hakareti yaptınız. Daha büyük "insult" mu var? Bundan sonra da kalkıp da Türkiye'nin fransaya bu ve benzer sert çıkışlarda bulunmayacağını umamazsınız. Burada bir bakan tarafından sert bir cevaba maruz kaldığınız için incindiyseniz, gidip üç beş ermeni oyu(ya da diasporasının cebine sıkıştırdığı harçlıklar) için Türk milleti ile ilişkilerinizi bu duruma getiren siyasilerinize çemkirin. Daha çok toplantı terk edersiniz siz, ne olacak sanıyor, nasıl bir tavır bekliyordunuz?

 41. Hakan Yavuz
  Hakan Yavuz
  13 gün önce

  Bunlar Lehibe yorum yapan nın fıtratından mayasından şüphe ederim !

 42. Fetoyu Siken
  Fetoyu Siken
  14 gün önce

  Parti marti tutmam,ama bu adamin heykelini yapmiya kalkarsak tasaklarina beton yetmez

 43. Kubilay Başhan
  Kubilay Başhan
  15 gün önce

  Ermwnistanli gazeteciyide boyle sikip atmisdi helal bakanim

 44. Mukerrem Arslan
  Mukerrem Arslan
  15 gün önce

  Sayin dışisleri bakanimiz mevlüt çavuşoglu" bu duruşunuzdan dolayi size sonsuz tesekkurler ediyoruz ..ülkemizi nefesinizin son anina kadar durustce mertçe savundugunuzu butun dunya biliyor allah sizden ve sizin gibilerden razi olsun insaallah...siz var oldukça bizde arkanda ve önünde olmayi devam edecez ..sizi asla yanliz birakmayacaz.. size sonsuz tesekkurler ediyoruz..

 45. Yusuf Kömbeci
  Yusuf Kömbeci
  15 gün önce

  Baba buyuksun

 46. Şener Şen
  Şener Şen
  16 gün önce

  Yarın sabah fransa'da yaşayan ve çalışan Türkleri sınır dışı ederlerse görürsün eşeğinkini...

 47. Mikail Öztürk
  Mikail Öztürk
  16 gün önce

  Akp nin Dış Politikada Üzerine bir parti tanımıyorum

 48. Ulukbek Turan
  Ulukbek Turan
  16 gün önce

  Kendi tarihini gerceği kabul etmek bu kadar zormu keferelere ?

 49. Beyaz Ay
  Beyaz Ay
  17 gün önce

  Çavuşoğlunun heykelini diksek taşaklarına beton yetmez. Tebrik ederim👏🏼

 50. Tcher Kez
  Tcher Kez
  17 gün önce

  Les snifleuses de javel !

 51. Evren Songurtekin
  Evren Songurtekin
  18 gün önce

  Zorunuza gitti demi OÇLAR!!!!!!

 52. Kemaletdin Gümüş
  Kemaletdin Gümüş
  18 gün önce

  Helal olsun bakanım çok iyi cevap

 53. Muto Takeshi
  Muto Takeshi
  18 gün önce

  Bravo

 54. Jür Klop
  Jür Klop
  19 gün önce

  GELECEGIN CUMHURBASKANI HERDEY DAHA GÜZEL OLACAK

 55. sar masik
  sar masik
  20 gün önce

  Hahaha kici sıkısan kaciyor en basit yol cocuklar ya simdi dısarda mahalle dedikodusu yaparlar vur yüzlerine şamari baskanim osmanli tokadini tanir onlar

 56. Marshall Abulkasim
  Marshall Abulkasim
  22 gün önce

  Umarım beğenmeyen bu 402 kişiler içinde tc vatandaşı yoktur ve Beğenmeyen 402 kişiden eğer tc vatandaşı olan biri varsa annesinden emdiği süt Türkiye topraklar ıiçtiği su haram zıkkım olsun lanet olsun beğenmeyen 402 kişiye

 57. Gönül Görgülü
  Gönül Görgülü
  22 gün önce

  Kadın dayanamadı kaçtı😄

 58. Gönül Görgülü
  Gönül Görgülü
  22 gün önce

  Helal olsun👏👏👏

 59. İbrahim Karabacak
  İbrahim Karabacak
  23 gün önce

  Helal olsun sana bakanım Allah uzun ömür versin

 60. Raguf Farzaliyev
  Raguf Farzaliyev
  25 gün önce

  Çox sagolun Əzizimiz Çavuşoğlu o özündən razı ləçərə belə dərs verdiyiniz üçün . Allah can sağlığı versin.

 61. Beytullah Aktaş
  Beytullah Aktaş
  25 gün önce

  9:00 tabanlarınız götünüze vura vura gidersiniz öyle amklarım

 62. Murat SIMSEK
  Murat SIMSEK
  25 gün önce

  Bir insana Bakanlık ancak bu kadar yakışır Yürekli sayın bakanım bizi onure ediyorsunuz

 63. Sakarya AYNh Cx
  Sakarya AYNh Cx
  25 gün önce

  Adam olun Lan. Sonia hanim bilmio herhalde kendi ailesini de Fransa Soykirim etmistir ama haberi yok

 64. Der Eine Der Bin Ich
  Der Eine Der Bin Ich
  26 gün önce

  🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷💪🏽💪🏽💪🏽💪🏽💪🏽💪🏽💪🏽💪🏽💪🏽

 65. Ahmed English
  Ahmed English
  26 gün önce

  Adam gibi adam. Turkiye hep guclu olacak. Yemenden Selamler. Cok guzel cavab verdi. Bu avrupanin itleri susturdu.

 66. yenio77
  yenio77
  29 gün önce

  her ne kadar "birleşmiş milletler" diyemese de takdir ettim bu sefer... "birleşiş milletler" olur o kadar.

 67. Sümeyye Belindir
  Sümeyye Belindir
  29 gün önce

  İzle izle doyamıyorum hahaha Çıkışlar bu taraftan!!

 68. Predator Yautja
  Predator Yautja
  Aylar önce

  Adam beh 👍

 69. Birkan Fb
  Birkan Fb
  Aylar önce

  Particiliği birakin sayın bakanimiz orda ülkemizi temsil etmis helal olsun bu şıllığın sordugu soruya kim nekadar hangi partili cevap verebilirdiki ? Savas ciksa mermi sıkarken ben chp liyim ben iyi partiliyimmi diyceksiniz ne kötü birseydirki şunu anladim sayın bakanın yerinde bir chpli olsaydi keske o cevap vermis olsaydi hayali kuranlar var hep ben hep ben siz bu kafayla devam edin.kadın salonu terketti helal olsun bakanım

 70. Kawa12er
  Kawa12er
  Aylar önce

  karının resmen a.. koymus helal olsun haha

 71. Atilla Ünlü
  Atilla Ünlü
  Aylar önce

  Aslamim helal olsun kafirlere böyle gösterilir

 72. Guney ercan turkölmez
  Guney ercan turkölmez
  Aylar önce

  Ben kendim Fransada yaşıyorum paris’te Araplar onlar kökenleri unutmuşlar helal olsun işte bundan sonra karşınızda büyük Türkiye var la France a fait beaucoup de mal dans le monde entier aujourd’hui le problème qu’il y a avec les Arméniens c’est que la France ne dit pas la vérité c’est qui en 1915 la France les Anglais et les Russes ont dit aux Arméniens de leur aider à combattre l’empire ottoman après ça doit avoir une grande Ermeni

 73. İbrahim Karabacak
  İbrahim Karabacak
  Aylar önce

  Helal sana bakanım Allah uzun ömür versin başarıların devamını dilerim

 74. hamza çakır
  hamza çakır
  Aylar önce

  Sonya hanımın yuzundeki ifade sadece eğitilemeyecek insanlarin yüzünde olur olsun biz kırbaç ile şak şak ile eğitiriz

 75. Chingiz Azerioglu
  Chingiz Azerioglu
  Aylar önce

  Браво сайын Чавушоглу ,сих тюрк сойунун фехрисиниз.

 76. Chingiz Azerioglu
  Chingiz Azerioglu
  Aylar önce

  Halal olsun sene ,o fahishenin csvabini gozel verdin.bir azeri turku olarag sizinle gurur duidum efendim

 77. Hazin Dogan
  Hazin Dogan
  Aylar önce

  Siz devam edin arkamızdan konuşmaya küçükler konuşur büyükler konuşulur

 78. freedom türkiye
  freedom türkiye
  Aylar önce

  Adam yargı dağıtıyor helal olsun .

 79. el granjero
  el granjero
  Aylar önce

  Yaw arkadaş dönüp dönüp izliyorum 😁

 80. Sema Demir
  Sema Demir
  Aylar önce

  Aslanlar meydana çıkınca çakallara kaçmak düşer 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 81. Mahmudagha Vahabzada
  Mahmudagha Vahabzada
  Aylar önce

  İnteresting that Sonia Krim’s nationality is Tunisian.In my investigations Tunisia is one of muslim republic.Unfortunately muslums do not support each other!!!

 82. x man
  x man
  Aylar önce

  hah şöyle ya..işte özlediğimiz hareketler..sonuna kadar destekliyoruz..Hella olsun..Full support to Mr.Minister...well done...

 83. Metin Kuşçu
  Metin Kuşçu
  Aylar önce

  "Geldikleri Gibi Giderler" -Mustafa Kemal Atatürk

 84. Metin Kuşçu
  Metin Kuşçu
  Aylar önce

  18 yaşına 4 yılım kaldı! Fransa'ya Tek başıma savaş açacam! Kendime silah zulası yapacam Fransanın kiliselerini patlatacam! Dünya Türkün cesaretini görecek!!!! Hiç birşey yapamasam bile milletim için can vermek yanımda götüreceğim en büyük hediye olacak!

  1. Metin Kuşçu
   Metin Kuşçu
   2 gün önce

   Lafın gelişi takmayın çok kafaya... (Zaten bunları yapsam bile fransız polisleri 2 dk'da etkisiz hale getirir) ciddi deildim

  2. ali arslan
   ali arslan
   2 gün önce

   Sakin ol sampiyon senin cevabin bunlara okuyarak iyi meslek sahibi olarak cevap verirsin. Fransada tonlarca Turkiyeli var guclu bir lobi lazim ermenilerin yahudiletin vs var bir Tek Turklerin yok

  3. Antibiotic Antibiotic
   Antibiotic Antibiotic
   Aylar önce

   Senin en buyuk savasin imanli,ahlakli,egitimli, iyi konusan ve guclu karakterli insan olmandir. Sana emanet edileni Hakka hizmete yonlendirmendir. Buna sabr,irade ve zaman gerekir. Yazdiklarin ise maalesef onlara benzeyerek aradaki farkimizi yok eder.

  4. Lord Draco
   Lord Draco
   Aylar önce

   Kardesim Yapma Biz Hayvan Deyiliz :)

 85. Emrah Emrah
  Emrah Emrah
  Aylar önce

  Kadına karşı şiddete haayııır.😂

 86. Cumhur Baspinar
  Cumhur Baspinar
  Aylar önce

  TÜRKÜN GÜCÜNÜ GÖRECEKSİNİZ......

 87. xXxArdenTdevilxXx
  xXxArdenTdevilxXx
  Aylar önce

  You can’t insult a country especially in your soil ! But you can insult What a joke

 88. Bedros Lee
  Bedros Lee
  Aylar önce

  Sadece kerdogan in laflarini tekrariyor Köpek cavusoglu!

 89. Fatih ışık
  Fatih ışık
  Aylar önce

  Hoooppppppp patates olmuş

 90. Аббасов Мансур
  Аббасов Мансур
  Aylar önce

  Sikdrin faiseler aqznlzl bele sikdi qordnuz

 91. Аббасов Мансур
  Аббасов Мансур
  Aylar önce

  Sene can kurban kardeseim Turku olqu Turk 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷👍👍👍👍👍🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇰🇿🇰🇿🇰🇿🇰🇿🇰🇿🇰🇿🇰🇿🇩🇿🇩🇿🇩🇿🇪🇭🇪🇭🇪🇭🇺🇿🇺🇿🇺🇿🇺🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 92. Koerier 66 BV Transport & Opslag
  Koerier 66 BV Transport & Opslag
  Aylar önce

  Rabbim size guc ve guvet versin.

 93. d s
  d s
  Aylar önce

  BAkanım allah razı olsun keferelere hadlerini bildiriyorsun maşallah

 94. Kanal Trabzon
  Kanal Trabzon
  Aylar önce

  Helal olsun gurur verici.

 95. نفحات اسلامية ايمانية
  نفحات اسلامية ايمانية
  Aylar önce

  Coook.teshakur turkey.

 96. Ya Ya
  Ya Ya
  Aylar önce

  فرنسا قتلت 1،5مليون جزائري في سبع سنوات وعشر ملاين منذ 132سنة وتجي قحبة تمد دروس في حقوق الانسان واخرتها مضاهرات السترات الصفراء كلها تحطيم ونيران وعنف وفي االمقابل مضاهرات الجزائر سلمية وحضارية وشعارات تنادي بالاخوة وعند المساء تقام حملات تنضيف من طرف الشباب المتضاهر

 97. MD STUDIOS
  MD STUDIOS
  Aylar önce

  nATAŞA SENİ ...

 98. Abdo Attar
  Abdo Attar
  Aylar önce

  aslansın adamsın. hepimiz arkanızdayız duryoruz

 99. sencer mestan
  sencer mestan
  Aylar önce

  Belliki bu kariyi macron sikiyo 😅

 100. ihsan Buruş
  ihsan Buruş
  Aylar önce

  Siyaset adamlarının içinde en samimi ve doğru adam gibi adam MEVLUT ÇAVUŞOĞLU dur.