AK Parti kurucusundan şok sözler.

Çağlar Cilara
2 457 görünümler 202 268

20-21. dönem millet vekili Kemal Albayrak Onuncu Köy'de Çağlar Cilara'nın sorularını yanıtladı.
-
Desteğiniz için ➡️ www.patreon.com/caglarcilara

YORUMLAR

 1. Nurettin Aydın
  Nurettin Aydın
  25 gün önce

  9:36 hay yasayin ALPARSLAN KUYTUL'un Neden iceride yattigi ortada En azından vicdanını yitirmemiş İnsanları görmek ne guzel Keske herkes sizin gibi MERT olsa

 2. Bozkurt Türk
  Bozkurt Türk
  Aylar önce

  Devletin dini olmaz adaleti olur Hz Ali

 3. Halimden kelime yetiyo harikasın kıraç arkadsş Usta
  Halimden kelime yetiyo harikasın kıraç arkadsş Usta
  Aylar önce

  Rabbim ülkemize hiç bi şekilde zeval vermesin rabbim tüm vatandaşlarımızı islah etsin ve dini dili ırkı nevolursa olsun insanlık doğrultusunda iyi niyet temmenisiyle başarılar diliyorum diliyorum.

 4. Nazım Özcanan
  Nazım Özcanan
  Aylar önce

  Kemal bey çok güzel konuşuyorsunuz umarım akp’ye oy veren insanlar bu gerçeklere gözünü kapatıp kulaklarını tıkamaz ülke hızla bir felakete sürüklenıyor son virajı dönmeden iş işten geçmeden gerçeği görürler mesele partı meselesınden çıktı ülke meselesine döndü bakın ben hdp’liyim kemal bey iyi partili bir başka vatandaş başka bir partili olabilir ama söz konusu Türkiye olunca ben Kemal beyın söylediklerinin aynısını söylüyorum dünya görüşüm farkli hatta farklı ırklardanız bu çok normal bişey zaten türkiyenin seksen milyon nüfusunun aynı ırka ve aynı siyasi görüşe mensup olduğunu söylemek anormal bir şey türkiyenin güzellikleri farklılıklarıdır bu gün hangi ilimize gidersek farklı kültürü farkli mütfağı farklı geleneklerini görecez bunlar güzel şeyler ülkemizin zenginlikleridir ama ortak vatan bilinci bizi belli meselelerde aynı noktada buluşturuyor önemli olanda budur bu bilinçe haraket ederek bir birimizi ötekileştırmeden, bir birimizi tanımaya anlamaya siyasi görüşlerine saygı göstererek ortak vatan noktasında buluşalım, bu ülke hepimizin ortak vatanı vatandaş olarak bu bizim görevimiz, ülkemize ve insanımıza zarar gelmesın kim yada hangi parti iktidar olursa olsun benim desteklediğim hdp dahil ben yine muhalefette olacağım iktidarın hatalarını eksiklerini yapıyorsa yanlışlarını söyleyerek eleştırecem çünkü ben ülkemi ve vatandaşlarımı seviyorum. Not: bütün siyasi partiler muhalefetteyken iyidirler iktidar olunca değişirler bu bir gerçek ama bazıları bırakın değişmeyi kendi gerçeklerını bile inkar ederler, onun için ben hep muhalif kalmayı tercih ederim saygılar.

 5. Hanife Kicir
  Hanife Kicir
  Aylar önce

  SURAYA BIR💖EKREM IMAMOGLU YAZALIM.😅😄😃🤲🤗🌳🍯

 6. Mustafa D.Kaya
  Mustafa D.Kaya
  Aylar önce

  Aşiret ve Kabil’e devlet yapılar sonunda duvara toslar, bu güne kadar Laik olmuyan Demokratik olmuyan bir Devlet ve partileri var olacak bu kadar. Adam söylüyor tek tek, ama çözüm yok, gelen kendini ve çevresindeki Gammazlara hizmet ediyor! Halkçı Demokratik bir yönetim gerek! Faşizm kuruluştan bu yana hükm etmekte!

 7. onder aksu
  onder aksu
  Aylar önce

  bütün akp mhp sana kurban olsunlar Kemal Albayrak

 8. Hakan Türkoğlu
  Hakan Türkoğlu
  Aylar önce

  TÜRKİYE'NİN en büyük sorunu akp'den öte rte'dir,yeni parti kursa ne değişecek,rte bu kafayı düzeltmedikçe hiç birimize rahat huzur yok.

 9. zeren üstün
  zeren üstün
  Aylar önce

  17 senedir sesiniz çıkmıyordu. Gayet iyiydiniz. Şimdimi aklınız başınıza geldi doğruları söylemek için. Şimdiye kadar neredeydiniz memleket bitti siz konuşmaya başladınız. Yazık yazık bu milletin vebalini aldınız..

 10. Kh. Ra.
  Kh. Ra.
  Aylar önce

  Çok bilgili, çok akıllı bu àdam. Akp neden kayb ediyor, anlamıyor. Böyle bilgilileri uzaklaştırıp berpatları ileri çekmişler. Albayrak mazlumun yanında, zalimler hukuksuzluğun... Teşekkürler, Çağlar bey, bu adamı davetin için!

 11. minece kitapçı
  minece kitapçı
  Aylar önce

  Akp bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir...

 12. Cicikso
  Cicikso
  Aylar önce

  40 dakika konuştun che guerayi bile anlattin Erbakan hocayı bi kere anlatmadin hoca demedimi size milli görüş ve diğerleri vardır diye sizde arka kapıdan kacanlardansiniz bu zulumlerde sizinde payiniz var adam 30 sene anlattı simdimi anladiniz hakkım haram olsun

 13. Deniz perçin
  Deniz perçin
  Aylar önce

  sizin de payınız var yeni mi anladınız gelişinden belliydi

 14. Nuri Bicakci
  Nuri Bicakci
  Aylar önce

  Kurucu demek bana göre siyonist lerle ortaklik kurmaktir

 15. mehmet yazgan
  mehmet yazgan
  Aylar önce

  Konuşma güzel ama öne sürülen önerileri hayata geçirmek için birlik beraberlik ister.

 16. ibrahim Yildiz
  ibrahim Yildiz
  Aylar önce

  adamlar devlet koltuğuna oturup yönetmedi

 17. ShockMan_TV
  ShockMan_TV
  Aylar önce

  RTE güç delisi olmuş sanırım.. Bir kişiyi iki defadan fazla seçmek Anayasa kanunları ile engellenmelidir.. Halk seviyor oy veriyor, ama adam geçen zamanda değişmiştir, bunu halk geç görür ve vatan zarar görür..

 18. Alberto Zara tv
  Alberto Zara tv
  Aylar önce

  Kemal bey doğruları söylüyor ve söyledi tebrik ediyorum sizi

 19. Halil İbrahim
  Halil İbrahim
  Aylar önce

  Kemal bey güzel konuşuyorsun gerçekleri konuşuyorsun eyvallah.madem böyle Yeni bir parti kurun başına geçin sizi seçelim ülkeyi dürüstçe hakça adaletçe yönetin.eğer bu ülkeyi seviyorsan dürüstsen bunu yapın.

 20. Sınan s.
  Sınan s.
  Aylar önce

  Akp nin bu hale gelip . adalet hukuk din eyitim insan ayrıncılıġı bütün kurumlarnın bozulmasına sebebiyet verenler. oyu ile fikri ile destekleyenler .vicdanlarınızı sorgulayın .doĝru ve gerçek adalet olan Allahın adaleti tecelli edecektir.

 21. mimax 2
  mimax 2
  Aylar önce

  haaaa öğrendim bu çağlar HALK TV den kovulmuş okuduğum habere göre

 22. mimax 2
  mimax 2
  Aylar önce

  ne kadar cahil bir milletsiniz...mantığınız damı yok biberin patatesin DEVLET ile alakası yok yok yok yok ...DOĞA....ama ssk da çocuğunun yaşaması için hayati ihtiyaci olan bir kutu ilaç DEVLET işidir....onun yoksunluğu idarecilerin suçudur...sağlık sistemindeki çarpıklıklar DEVLET meselesidir...

 23. murik73000
  murik73000
  Aylar önce

  15 temmuz ve 11 eylül ikisi de tam açıklanmamış terör olayları. Neticesinde devlet fayda elde etti, gazeteciler fena oldu, soru soranlar korkutuldu, vaybe!!!

 24. Yiğit kamil
  Yiğit kamil
  Aylar önce

  Şahsen ben AKP. İmiş. CHP. İmiş. Fark etmez adam gibi. Adaletli. Yemeden. Çalmadan çırp madan. İşini. Yapsalar vallahi sorun çıkmaz. Yeterki. Allah'tan korkun kimse gormese. O. Görür. Ya ona nasıl hesap. Verecen. Tabi. ??????😇😇😇😇😤

 25. Kamil Vardal
  Kamil Vardal
  2 aylar önce

  Fake newsss

 26. Zekiye Duyar
  Zekiye Duyar
  2 aylar önce

  what a pity! bu yeterince çalamamış.

 27. dilo dilo
  dilo dilo
  2 aylar önce

  Güzel bir program olmuş. Teşekkürler. Laiklik ne kadar kıymetli, bugüne kadar anlamayanlar artık anlasın. Özel hayatında dindar olan bir siyasetçinin de dini siyasete karıştırmayın dediğini görmek güzel. Herkes Atatürk’ün sözüne gelecek, er ya da geç.

 28. klan klan
  klan klan
  2 aylar önce

  Şok sözler bunun neresinde ?

 29. Süleyman Kökenli
  Süleyman Kökenli
  2 aylar önce

  Akpyi kuran adammış ama gerçeği görmüş bilgili adam

 30. An Pie
  An Pie
  2 aylar önce

  Kim allah dediyse arkasindan yolsuzluk cikti kombasan allah dedi dolandirfi yimpas allah dedi dolandirfi deniz feneri allah dedi dolandirdi akp allah dedi milleti ayristirdi fetullah allah dedi en son noktayi koydu

 31. Yavuz Güney
  Yavuz Güney
  2 aylar önce

  Adama vermişler bütün hakkı hukuku şimdi herkes gtünü yırtıyor ne oluyor diye ..ne bekliyordunuz sihirli degnekmi?

 32. muhafız
  muhafız
  2 aylar önce

  YIKILSIN ANITKABİR - AÇILSIN AYASOFYA

 33. şevket erdoğan
  şevket erdoğan
  2 aylar önce

  Buda aynı hepsi aynı kaç yaşında adamsın yeni mi dank etti lütfen milletin aklıyla oynamayın

 34. Tarık Asker
  Tarık Asker
  2 aylar önce

  ALLAH RIZASI için olmayan bütün şeyler huzursuzluk sebebiymiş

 35. FeniX ZeniX
  FeniX ZeniX
  2 aylar önce

  Bir chpli olarak + Tam bi anti akp olarak(kendim) Kemal bey çok güzel konuşmuş başta kurulma nedeninden ne kadar şaştığı açık net ortada ağzına sağlık dicek birşey yok çağlar cilarayada sonsuz teşekkürler :)

 36. Bulent Isik
  Bulent Isik
  2 aylar önce

  arkadaslar bilimin aydinligini, dogmatik düşünceye ve inanclardan arinmis özgür dusuncenin degerini ve anlamını kavrayamazsak Turk Toplumu (veya kardeş akraba Turkiye halkları diyelim ) olarak somurulmeye devam eder, dolar-Tl kur sarmalında debelenip dururuz. Bunu gerçekleştiren toplumlar dünya yokolup giderken uzayda yasam olan bir baska gezegene yol alırken arkalarından bakar dururuz.

 37. Ümit Yılmaz
  Ümit Yılmaz
  2 aylar önce

  Tayyip Erdoğan'ın 17 yıllık iktidarında doğru söylediği tek bir şey var ki o da 'Bir insan hem laik hem Müslüman olamaz' hem Müslümanım deyip hem de bütün İslami simgeleri ritüelleri yasaklayan Kemalist kafa ülkenin canına okudu bunu bir Atatürkçü olarak söylüyorum, Kemalizm bir virüstür. AKP'yi doğuran kafa Kemalizmdir. Atatürk'ü tanrılaştıran, Müslümanım deyip namaz kılmayı, türbanı vs yasaklayan Kemalist kafa ülkenin canına okudu.

 38. Mustafa Sasmaz
  Mustafa Sasmaz
  2 aylar önce

  Konusmaci arkadas, konu Siyasi Felsefe'ye geline durakliyor. Donanimi az. Hurma Kulturu ile buyumus. Iyi niyetli olabilir, ama AKP'nin camuru bulasmis uzerine..

 39. ABDURRAHİM ÇOKGUNGOR
  ABDURRAHİM ÇOKGUNGOR
  2 aylar önce

  Her elma ağacından bir kurtlu meyvanın çıkması normal. Bunda şaşacak ne var. Kim inanır ona.

 40. Ahmet Biçer
  Ahmet Biçer
  2 aylar önce

  akparti kurucularının çoğu akpartiden ayrıldı çünkü akparti raydan çıktı.

 41. kara demir
  kara demir
  2 aylar önce

  bir AKP linin boyle seviyeli ve herkesi benimseyebilecegini hic dusunmemistim, ilginc bir kisilik boyle konusmaya devam ederse AKP liler cok tepki verir dinsiz ilan edebilir; Hak, hukuk, adaletten bahsediyor.

 42. Neyin Nesi
  Neyin Nesi
  2 aylar önce

  Siyasal islamcılar ve kemalist ulusalcıların ülkeyi getirdiği son durum budur!

 43. Ertuğrul Çakır
  Ertuğrul Çakır
  2 aylar önce

  27:27 burada hatalı bir tespit var ... insanları bir araya getiren ülke çıkarları değil ...yani siz HDP den gelen 3 er milyonluk oyun Ankara ve İstanbul da Türkiye için mi oy verdiklerini sanıyorsun .. bu basit bir örnek her partinin gizli bir ajandası var adamlar konjektürel çıkarları için bir araya geldiler ...öküzü öldürürlerse ortaklıklarının bozulacağını herkes biliyor asıl o zaman Türkiye'de neler olacak onuda konuşmak lazım...

 44. Oz Gun
  Oz Gun
  2 aylar önce

  İnanç evrensel bir şey değildir... Tam tersine, kişi bazında bir olgudur...

 45. Sacide Sezer
  Sacide Sezer
  2 aylar önce

  Caglar Cilara cok yerinde sorular soruyorsunuz,tam isabet

 46. ZAFER TEOMETE
  ZAFER TEOMETE
  2 aylar önce

  AKEPE HÜKÜMETİ SİYONİST EMPERYALİZMİN PROJESİDİR AMACI TÜRKİYEYİ ARAP ÜLKESİ YAPARAK YOK ETMEKTİR

 47. Cenk Mert
  Cenk Mert
  2 aylar önce

  İslam hiçbir partiyle özdeştirilemez çalışanı tutar çalışmayanı gönderilsin.

 48. Mustafa Iriden
  Mustafa Iriden
  2 aylar önce

  Soyle bir bakalim ne kadar musluman ulkesi varsa yalniz kuveit saudi Arab emirid. Leri musluman ulkesi diyemessiniz Elini havaya acipta allahdan bekliyenler hala avuclari Havana bekliyorlar

 49. Mustafa Iriden
  Mustafa Iriden
  2 aylar önce

  Herkez hata yapabilir ama. Ne mutlu fark edipde geri donmek kadar guzel bir sey olamaz. Ne mutlu kemal albayrak size teprik ederim

 50. Murat Bayrak
  Murat Bayrak
  2 aylar önce

  Çağlar bey helal olsun derim cesur insan.

 51. Hasan Kırıcı
  Hasan Kırıcı
  2 aylar önce

  Sizi hiç tanımıyorum Kemal bey ama samimi konuşmalarınızdan dolayı sizi anlınızdan öpüyorum...

 52. Hasan Huseyin Bingol
  Hasan Huseyin Bingol
  2 aylar önce

  Bu toplum kardeşmiş, herkes birbiriyle kavgalı, kendinden olmayana yapılan zulmü görmüyor. Hele ki cemaat meensuplarına yapılan zulmü hiç görmüyor.onların başına gelenler hepinizin başına gelsin.

 53. Abdulkadir Güven
  Abdulkadir Güven
  2 aylar önce

  AKP nin kurucusu demek de Atom bombasının mucidi demek gibi birşey.İltifat mı hakaret mi belli değil :)

 54. orkun kupcu
  orkun kupcu
  2 aylar önce

  teşekkürler çağlar cilara, sayende daha önce tanımadığımız görmediğimiz insanların görüşlerini öğreniyoruz, aydınlanıyoruz.

 55. Besime Yunus
  Besime Yunus
  2 aylar önce

  Baştaki büyük alim ve filozof ve düşünürün en veciz sözü acırsan acınacak hale düşersin diyerek tslevizyonlarda haykırıyor ama yüce ALLAH merhamet etmeyene merhamet olunmaz diyor hapishanelerdeki 800 tane bebek ve kelepçeyle doğum yaptırılan anneler eminim bu kadarını ancak firaun yapmıştır bu nasıl müslümanlık ve bunları alkışlayanlar insanmı anlamak mümkün deyil ALLAH razı olsun iyiki szin gibi insanlar azda olsa var".

 56. S. Shirinkonakli
  S. Shirinkonakli
  2 aylar önce

  Sayin Kemal bey, dedenizden naklen bahsettiginiz "camiye, okula, kislaya siyaset sokulmasin" söyleminin asil sahibi merhum CB Süleyman Demirel dir. Onun bu söylemine yine dini bir argümanla (Peygamber efendimizin devlet baskani oldugu söylemiyle) karsi cikanlar yine o yillardaki merhum Erbakan`in Milli Selamet Partisi idi. Sizin yillar sonra Demirel`in bahsettigi o noktaya gelmis olmanizi elbetteki takdir ediyorum.

 57. S. Shirinkonakli
  S. Shirinkonakli
  2 aylar önce

  AKP cenahi is lafa gelince Hz. Ömer`in “Kenar-ı Dicle’de bir kurt aşırsa koyunu, Gelir de adl-i İlahi sorar Ömer’den onu” veya "adalet mülkün temelidir" diyor ve partinin adinda bile adalet kelimesini kullaniyorlar. Kendilerini adalet taraftari imisler gibi gösteriyorlar ama icraatlari tam aksine oluyor. Bütün manevi degerleri siyasi cikarlari ugruna politikalarina alet ediyorlar. Bu tarz bir siyaset cok cirkin bir siyasettir.

 58. omar alto
  omar alto
  2 aylar önce

  Helal sana Caglar kardes. ``normal ``kanallara sigmadin yine de bagimsiz devam ediyorsun.

 59. Gülver Alatlı
  Gülver Alatlı
  2 aylar önce

  Zora düşünce biraraya gelmekteki güzellik neredeyse ben göremiyorum.Demek ki gerçek bir birliğimiz hiç tesis edilmiş değil bugüne dek:(Bence biz kavramını oluşturup gelecek nesillere kazandırmak gibi bir beceriyi kazanamamış olduğumuz için oturup ağlamalıyız hep beraber...

 60. Belma Kaya
  Belma Kaya
  2 aylar önce

  Tayyip bey saltanatini yedi sülàlesinin saltanatini sürdürmek için ülkeyi yakti !

 61. Belma Kaya
  Belma Kaya
  2 aylar önce

  Tayyip bey önce kendini tasfiye etsin !...😆😅

 62. Belma Kaya
  Belma Kaya
  2 aylar önce

  Şimdi köprüden geçerken kaç tl ödeyeceğiz derdine düşünce besmele çekmek kimsenin aklina gelmiyor.

 63. Zeynep Turan
  Zeynep Turan
  2 aylar önce

  Son zamanlarda duyduğum en güzel konuşma.

  1. Zeliha Fesli
   Zeliha Fesli
   Aylar önce

   Bencede , super konusmus ve konusuyor köylü safligi ve temizligi ile konusuyor je birde cok kültürlü modern konusuyor..Sanki Ekrem imamoglunun babasi konusuyor gibi..🌝😍

 64. İclal lu
  İclal lu
  2 aylar önce

  Refah partisinin yüzüne bakmazdınız şimdi ne oldu sizde yandaşsınız tarafsız olun da görelim

 65. Ali Riza
  Ali Riza
  2 aylar önce

  caglar bey cok güzel sohbet oldu, ve sayin katilimci cok cesurca söylemlerde bulundu. konusmacinin söyylemlerine katiliyorum ve sahiden ülke hasreti ile yasiyan cok insan var, geri dönüs yapmak istiyelerin tamami sistemden cekiniyor daha dogrusu demokrasinn islev görmemesinden, kurumlarim tamamen kaotik olmasindan, daha dogrusu ülkeyi yöneten siyasi ve bürokrasi makanizmasi göz göre göre ülkeyi batakliga götürüyor olmasi insanimizin caresizligi, acinak halde..benden kücük oldugunzdan size sevgilerimi sunar yaptiginiz calismalara saygi ile egiliyorum. böyle devam edin

 66. omerfbingol
  omerfbingol
  2 aylar önce

  Clickbait başlık yakışmıyor ÇC reis

 67. Vedat Ege
  Vedat Ege
  2 aylar önce

  programın adı efsane

 68. Hande Uzlasan
  Hande Uzlasan
  2 aylar önce

  Keşke Kemal Bey ve eski yol arkadaşları bu aydınlanmayı 20'li yaşlarında yaşamış olsalardı ; aklın yolu tek...

 69. Ersin Karakaya
  Ersin Karakaya
  2 aylar önce

  Bu ülkenin din tandanslı bir parti yapılanmasına hiçbir zaman ihtiyacı olmadı, hâlâ da yok ve gelecekte de olmayacak.Bu ülkenin öncelikle kuruluş ilkelerini bünyesine kazımış,kurucu kadronun ülke kalkınması için oluşturduğu yönetim modelini benimseyen bir anlayışa ve bu yönde bir zihniyete ihtiyacı var.Aksi takdirde ülke kalkınması her alanda sağlanmadığı için halk,yokluğa ve yoksulluğa mahkûm bir şekilde yaşamak zorunda kalacaktır,huzursuzluk had safhalarda görülüp sürekli ezilecektir.

 70. Barış Z
  Barış Z
  2 aylar önce

  AKP içinden gelmiş böyle aklı başında insanları görmek sevindirici. Geçmişte ortak oldukları yanlışlar fazla olduğu için sıradan vatandaşlar olarak en çok onların katkılarını bekliyoruz normalleşme sürecinde.

 71. BAYŞAD BURSA Sanat Tv
  BAYŞAD BURSA Sanat Tv
  2 aylar önce

  Teşekkürler ...insanlığı on planda tuttuğu için ...

 72. Ali Fiyasko
  Ali Fiyasko
  2 aylar önce

  Şok sözler nerede. Tumturaklı sözler var. Sokak röportajlarında Ayşe ve Melahat teyzenin söylediklerinden ileri gitmiyor. Böyle korkunç düşük profilli kasaba siyasetçiler AKPnin temeli ise, deniz kumuyla inşa edilmiş bina gibidir o parti. Bir de sonradan rüşvet, zulüm, hile, diktatörlük kaçak katlar dikildi ise, toz duman yerle bir olur o bina.

 73. Ali Uyar
  Ali Uyar
  2 aylar önce

  Kemal Albayrak'tan bu ülkeye zarar gelmez.Kimseye de zarar gelmez. Okuyor, düşünüyor,çözmeye çalışıyor.

 74. wow wow
  wow wow
  2 aylar önce

  akp kurulurken siyasi parti olarak kuruldu.. şuan akp bir TARİKATTIR bu gerçeği anlayan akp den uzaklaşır. uzaklaşmayan mürid olmuştur

 75. james dean
  james dean
  2 aylar önce

  Kafes icinden neden cekim yapiyorsunuz, Kalite bozuk.

 76. Cevriye Kılıç
  Cevriye Kılıç
  2 aylar önce

  İslâm (mü'min) olmayan adil olamaz Kemal Bey.

 77. Sultan ÖZEN
  Sultan ÖZEN
  2 aylar önce

  Berat Albayrak beyefendinin nesi ?

 78. Josef Abdallah
  Josef Abdallah
  2 aylar önce

  Türkiye sartlarinda hükümetler iki dönemden fazla iktidar olmamalidirlar ! Siyasilerin Atatürk, Bayrak , Irk , Allah , din , millet , vatan gibi yurttaslarin ortak degerlerini agzina almalarinin önüne gecilmelidir daha dogrusu bu kelimeleri agizlarina almalari yasaklanmalidir!! Yoksa Demokratik bir toplum olmak Türk milletine cok uzak kalacak !!

 79. DURDU TOPAL
  DURDU TOPAL
  2 aylar önce

  Bu ülkenin tek kurtuluşu merhum Prof Dr Necmeddin Erbakan hocanın milli görüş ve adil düzen çizgisini uygulamaktır. O da oğlu Dr Fatih Erbakan beyin 4.5 ay önce kurduğu Yeniden Refah Partisi'ni iktidara getirmekle olacak. Yoksa şu anki hiçbir partide iş kalmadı maalesef.

 80. rezaa
  rezaa
  2 aylar önce

  Türk tarihinde böyle yeme böyle düzen görülmedi CHP 25 yılı gibi masallah masallah chp cok severim ona dokundurmadan edemem

 81. Yusuf Fidan
  Yusuf Fidan
  2 aylar önce

  Çağlar Cilara, sizi merakla izliyorum, gazetecilik enerjinizi, amatör ruhla yaptığınız dürüst çabalarınızı tebrik ediyorum.

 82. Kemal Aksu
  Kemal Aksu
  2 aylar önce

  Sorun AKP-MHP sorunu, veya X bir partinin sorunu olarak tesbit edilince ve adı öyle konulunca yanlış oluyor bence. Sorun o partilerin siyasetlerini hangi temele kurdukları ve halka ne söyledikleri sorunudur. Dünyanın her yerinde her zaman siyasetin temeli, belli bir kesimin veya sınıfın siyasi çıkarları üzerine kuruludur ama sosyalistler hariç hiç bir siyasi zihniyet ve organizasyon bunu itiraf etmezler. Yalnızca sosyalist siyaset "biz emeğin, işçi sınıfının, yoksul köylülerin, ve bunların yanında yer alan işsizlerin sahipsizlerin ve diğer yoksulların çıkarlarını takip edeceğiz" diye açıkça söylerler. Bunun karşısına çıkarılan çeşitli adlar altındaki sağ siyasetin istisnasız tamamı ise, sosyalist siyaseti "sınıfsal anlamda bölücülük" yapmakla kendi kafalarına göre suçlarlar. Sanki toplumu sınıflara sosyalistler bölmüş gibi. Sosyalistler bölmüyor ki, sömürücü zenginler ve güçlüler kendileri toplumu sınıflara bölüyor, kendilerine ayrıcalıklı lüks yaşam sağlayabilmek için emekçileri ezip sömürüyor, yani toplumu sınıflara bölenler onlardır. Daha da pis tarafı şu. Sömürücü zenginlerin ve güçlülerin çıkarlarını korumak üzere oluşturulan sağ zihniyet ve partileri bu gerçek yüzlerini saklamak için ortaya genel olarak MİLLİYETÇİLİK veya DİNCİLİK maskesine sarılarak çıkarlar. Toplumu sınıflara böldükleri yetmezmiş gibi, bir de milliyetlere ve inançlara göre de bölerler. Elbette milliyetçilik ve dincilik söylemleri sadece cahil ve düşünemez hale getirilmiş, kişiliği ellerinden alnmış yoksul kitlelere söylenen yalanlardan ibarettir. Bakın o milliyetçilik taslayanlara, aslında umurlarında bile değildir ve milliyetçilik taslayanların çoğu başka milletlere mensupturlar ve en büyük ihanetleri yapanlar da onlardır. Bizde de durum aynen öyle. Bakın o dincilik taslayanlara, aslında din iman zerre kadar umurlarında değildir hatta çoğu başka din ve inançlara mensupturlar ve sözde savundukları inanca en büyük ihaneti zararı da dinciler verirler. Bizde de aynen öyledir, araştırın görürsünüz. El hasılı kelam, mesele AKP _MHP veya CHP HDP meselesi falan değil. AKP ve MHP sözde dincilik ve milliyetçilik taslayarak toplumu kandırarak, belli bir kesimin çıkarlarının örgütlenmesinden başka bir şey değiller. AKP - MHP dağılsa ne olur? İçlerinden yeni parti çıksa ne olur? MHP den IYI parti çıktı da ne oldu. AKP nasıl ki kendine yalandan AK diyorsa, IYI partisi de kendine yalandan yere İYİ diyor. CHP kendine yalandan yere CUmhuriyet ve Halk partisi diyor. CUmhuriyeti satanlarda halka zerre kadar değer vermeyenlerde bunlar. Bunların tamamı sağ partilerdir, tamamı zenginlerin güçlülerin çıkarlarının partileridir. Zihniyetleri aynı olduktan sonra yaptıkları yapacakları ve ülke açısından sonuçları da değişmez. Emperyalizme karşı (dış ülkelerin sömürüsü) ve kapitalizme karşı (içerdeki zengin ve güçlülerin sömürüsü) açık ve net bir tavır almadıktan sonra, hiç fark etmez, hepsinin de varacağı nokta aynıdır. Kaçınılmaz

 83. Ay Fer
  Ay Fer
  2 aylar önce

  Biraz da TKP’yi deneyelim.

  1. Baturalp Alpbatur
   Baturalp Alpbatur
   Aylar önce

   Kominist parti.vatan halk bayrak kavramlarını ve dinsel varsayımlarıda göz ardı etmeden.. ( uzlaşmacı anlamda) olursa.. Çok oy alır.

  2. Beydagi Matematik
   Beydagi Matematik
   2 aylar önce

   Varol yoldaş .

 84. Ay Fer
  Ay Fer
  2 aylar önce

  Dini Referans alan Partilerin kurulması yasaklanmalı.

  1. Alpay Alp
   Alpay Alp
   2 aylar önce

   Din eğitimi 18 yaşına kadar yasaklanmalı.

  2. kadir şimşek
   kadir şimşek
   2 aylar önce

   Kesinlikle bugünler geleceğimize rehber olacak.

 85. Ahmet Yildirim
  Ahmet Yildirim
  2 aylar önce

  müzlüman ve izlam toplumlarına baktığımızda izlamın ağır ve tedavisi olmayan toplumsal bir ruh hastalığı olduğunu görürüz.

 86. Mustafa Karakus
  Mustafa Karakus
  2 aylar önce

  Çok yerinde güzel konuşuyor beyefendi de biz bunları zamanında söylediğimizde şucu bucu ilan edildik. Yeni mi ayıldı?

  1. iblisin talim ettiği yola minnet eylemem
   iblisin talim ettiği yola minnet eylemem
   Aylar önce

   @Mustafa Karakuş bu eski AKP milletvekili Kemal Albayrak Kırıkkale milletvekiliydi. Kökeni MHP'lidir. O yıllarda MHP'li olmayan herkes bunun için vatan haini, komünistti. Ben de Kırıkkale'li olduğum için iyi biliyorum.Che Guevara, Bruno, Martin Luther okumuş.Kadere bak; İmamoğlu'ndan medet umar hale gelmiş.

 87. Ayşe Kavas
  Ayşe Kavas
  2 aylar önce

  bütün akp liler izlemeli.

 88. patron taNaka
  patron taNaka
  2 aylar önce

  bu ülkede hep sol suçlanır ama bakın en çok sağ partiler yönnetti bu ülkeyi hatta 80 darbesinde bir çok solcu tutuklandı idam edildi öncesinde yine aynı deniz gezmiş amarikayı istemiyoruz 6.filo defol deyince siayasal islamcılar tekbirlerle saldırdı herkes şapkasını önüne alıp düşünsün sürekli din elden gidiyormuş gibi konuşanlar yıllardr bu ülkeyi yönetiyor yılaardıdr da dinin gittiği yok bu ülkeye en çok zararı sağ partiler vermiştir net.

 89. hurmuz arslanturk
  hurmuz arslanturk
  2 aylar önce

  Güzel bir sohbet olmuş . Durus ve efendiliğinizden dolayı sizi de kutlarım.

 90. ttollgaaa
  ttollgaaa
  2 aylar önce

  iste gercek milli gorus, tebrikler

 91. Nihat Hattat
  Nihat Hattat
  2 aylar önce

  dinlerin hakim oldugu ulkelere bakin ve dinlerin cok geri planda olan ulkelere bakin ve hangisinde yasamak istersiniz diye dusunun...

  1. Nihat Hattat
   Nihat Hattat
   2 aylar önce

   Alpay Alp yasaklamakla olmaz bu isler, bilinclendirilmesi lazim insanlarin.

  2. Alpay Alp
   Alpay Alp
   2 aylar önce

   18 yaş altı din yasaklanmalı.

 92. virtous
  virtous
  2 aylar önce

  ne güzel adam. teşekkürler Çağlar bey.

 93. Fasulyeci mehmet
  Fasulyeci mehmet
  2 aylar önce

  Bu beyefendiye katılmamak mümkün değil .AKP nin verdiği sözlerı unutup halkımıza düşman olduğunu ve ülkemizin düşmanlarıyle ,el ele olduğunu anlatıyor .

 94. Sihirbaz Mandrake
  Sihirbaz Mandrake
  2 aylar önce

  Akparti gericiliktir.

 95. Burak can
  Burak can
  2 aylar önce

  8.30 da gandhi den bahsedecekken indre gandhi diyor😀😀😀😀😀

 96. Nurhan Kara
  Nurhan Kara
  2 aylar önce

  Çok güzel konuşuyorsunuz ama anlamak istemeyen o kadar insan varki cevremizde.

 97. ercan ceylan
  ercan ceylan
  2 aylar önce

  bu güne gelene kadar hırsızlığın her türüne şahit olduk, 18 mart seçimlerine hazırlanan muhalefet partileri her şeyi göze aldılar, beraber hareket ettiler. seçimlerde ki sonucu gören bazı kesimler ahi evran'dan başlayıp, yunus emre'ye kadar örnekler ile devam ettiler muhalefetin zaferinin üzerine yatmak isteyen yeni bir parti ! şimdiye kadar neredeydi bu ''zafer hırsızları" ?

 98. Nusret Varan
  Nusret Varan
  2 aylar önce

  Sanırım konuşmacı teşekkürü hak ediyor..

 99. Aslan
  Aslan
  2 aylar önce

  Çok güzel konuştu olması gereken bu

 100. Şinadi Bekiroğlu
  Şinadi Bekiroğlu
  2 aylar önce

  Evet, parti devleti bile değil, aile hatta tek kişi devletine dönüştürüldü.Tek kişilik anonim şirketi.