AK Parti kurucusundan şok sözler.

Çağlar Cilara
1 972 görünümler 137 655

20-21. dönem millet vekili Kemal Albayrak Onuncu Köy'de Çağlar Cilara'nın sorularını yanıtladı.
-
Desteğiniz için ➡️ www.patreon.com/caglarcilara

  

YORUMLAR

 1. mimax 2
  mimax 2
  2 saatler önce

  haaaa öğrendim bu çağlar HALK TV den kovulmuş okuduğum habere göre

 2. mimax 2
  mimax 2
  2 saatler önce

  ne kadar cahil bir milletsiniz...mantığınız damı yok biberin patatesin DEVLET ile alakası yok yok yok yok ...DOĞA....ama ssk da çocuğunun yaşaması için hayati ihtiyaci olan bir kutu ilaç DEVLET işidir....onun yoksunluğu idarecilerin suçudur...sağlık sistemindeki çarpıklıklar DEVLET meselesidir...

 3. mimax 2
  mimax 2
  2 saatler önce

  çağlar cila kimlan bu ne..artık mahalle çaycıları gazeteci olmayamı soyundu

 4. murik73000
  murik73000
  Gün önce

  15 temmuz ve 11 eylül ikisi de tam açıklanmamış terör olayları. Neticesinde devlet fayda elde etti, gazeteciler fena oldu, soru soranlar korkutuldu, vaybe!!!

 5. Yiğit kamil
  Yiğit kamil
  Gün önce

  Şahsen ben AKP. İmiş. CHP. İmiş. Fark etmez adam gibi. Adaletli. Yemeden. Çalmadan çırp madan. İşini. Yapsalar vallahi sorun çıkmaz. Yeterki. Allah'tan korkun kimse gormese. O. Görür. Ya ona nasıl hesap. Verecen. Tabi. ??????😇😇😇😇😤

 6. Kamil Vardal
  Kamil Vardal
  3 gün önce

  Fake newsss

 7. Zekiye Duyar
  Zekiye Duyar
  3 gün önce

  what a pity! bu yeterince çalamamış.

 8. dilo dilo
  dilo dilo
  3 gün önce

  Güzel bir program olmuş. Teşekkürler. Laiklik ne kadar kıymetli, bugüne kadar anlamayanlar artık anlasın. Özel hayatında dindar olan bir siyasetçinin de dini siyasete karıştırmayın dediğini görmek güzel. Herkes Atatürk’ün sözüne gelecek, er ya da geç.

 9. klan klan
  klan klan
  3 gün önce

  Şok sözler bunun neresinde ?

 10. Süleyman Köken
  Süleyman Köken
  4 gün önce

  Akpyi kuran adammış ama gerçeği görmüş bilgili adam

 11. Metin öz
  Metin öz
  4 gün önce

  AKP partisi türkiyeyi tüm dünyaya rezil etti,, avrupada yüzümüze Bike bakmiyorlar rezil ettiler bizleri avrupadaki iscilerde zor duruma girdi ,Ben yurd disinda 40 senedir isciyim avrupada hic Problem yasamadim ama Bü serefsizlerin yüzünden rezil olduk Allah belalarini versin diyorum,, kahruperisan olsunlar adamlarda ahlak ve namus kavrami kalmamis,vatan sevgisi Bile yok PKK dan daha tehlikeli bunlar

 12. Angel Pie
  Angel Pie
  4 gün önce

  Kim allah dediyse arkasindan yolsuzluk cikti kombasan allah dedi dolandirfi yimpas allah dedi dolandirfi deniz feneri allah dedi dolandirdi akp allah dedi milleti ayristirdi fetullah allah dedi en son noktayi koydu

 13. Mekatronik Dc
  Mekatronik Dc
  4 gün önce

  Müslüman olmak, İslamla şereflenmektir. Yani İslamın şu, şu, şu, kurallarına uyacağını hayatı pahasına kabul etmektir. Çevrendekiler, senin zararsız olduğuna eminse Yalan konuşmuyorsan Aldatmıyorsan Daima mağdurdan yanaysan İnsanlara yardım etmenin, gerçekte kendine yardım etmek olduğuna inanıyorsan. İslamın kurallarını yazan kitabı okuyup, kurallarını benimsediysen. İslamla şereflenmiş sin yani Müslümansın demektir. Tavırlarında İslamın hiç bir emaresini göremediğin bir insanın ben Müslümanım demesi, ayıya benzeyen bir canlının ben kuşum demesi gibidir. Futbol kurallarını hiç bilmeyen biri, ben fanatik bir taraftarım dese? İslam konusunda ilk ve son sözü söyleme hakkına sahip olan Rabbimin, bizlere yolladığı kitaptaki kurallara göre. Üç kuruş menfaati görünce, Kuran'ın kurallarını kenara koyup nefsiyle karar verenler günahkar sayılırken, Üç kuruş menfaati görünce, "zaten şeriatla yönetilmiyoruz, bu şartlarda yalan söyleyip kıvırmak günah değildir" diyen kafir sayılır. Ve yine kural koyucunun ifadesine göre, inkar edenler ebediyen cehennem de kalacaklar.

 14. Mekatronik Dc
  Mekatronik Dc
  4 gün önce

  Ben Müslümanım diyene değil, İslamı yaşayana Müslüman denir.

 15. Mekatronik Dc
  Mekatronik Dc
  4 gün önce

  Adaletli olan mı, Müslüman olan mı geçsin? Diye bir soru mu olur. Adaletli olmayan Müslüman olmayan demektir.

 16. Yavuz Güney
  Yavuz Güney
  4 gün önce

  Adama vermişler bütün hakkı hukuku şimdi herkes gtünü yırtıyor ne oluyor diye ..ne bekliyordunuz sihirli degnekmi?

 17. muhafız
  muhafız
  4 gün önce

  YIKILSIN ANITKABİR - AÇILSIN AYASOFYA

 18. şevket erdoğan
  şevket erdoğan
  5 gün önce

  Buda aynı hepsi aynı kaç yaşında adamsın yeni mi dank etti lütfen milletin aklıyla oynamayın

 19. Tarık Asker
  Tarık Asker
  5 gün önce

  ALLAH RIZASI için olmayan bütün şeyler huzursuzluk sebebiymiş

 20. Ömer Altuner
  Ömer Altuner
  5 gün önce

  Amerika da bir türk patates almaya gidiyor.Eleman : 5 Dollar Türk : Dollarım yok ama Allahım var. Eleman : Tabi efendim buyurun.

 21. FeniX ZeniX
  FeniX ZeniX
  5 gün önce

  Bir chpli olarak + Tam bi anti akp olarak(kendim) Kemal bey çok güzel konuşmuş başta kurulma nedeninden ne kadar şaştığı açık net ortada ağzına sağlık dicek birşey yok çağlar cilarayada sonsuz teşekkürler :)

 22. Bulent Isik
  Bulent Isik
  5 gün önce

  arkadaslar bilimin aydinligini, dogmatik düşünceye ve inanclardan arinmis özgür dusuncenin degerini ve anlamını kavrayamazsak Turk Toplumu (veya kardeş akraba Turkiye halkları diyelim ) olarak somurulmeye devam eder, dolar-Tl kur sarmalında debelenip dururuz. Bunu gerçekleştiren toplumlar dünya yokolup giderken uzayda yasam olan bir baska gezegene yol alırken arkalarından bakar dururuz.

 23. Ümit Yılmaz
  Ümit Yılmaz
  5 gün önce

  Tayyip Erdoğan'ın 17 yıllık iktidarında doğru söylediği tek bir şey var ki o da 'Bir insan hem laik hem Müslüman olamaz' hem Müslümanım deyip hem de bütün İslami simgeleri ritüelleri yasaklayan Kemalist kafa ülkenin canına okudu bunu bir Atatürkçü olarak söylüyorum, Kemalizm bir virüstür. AKP'yi doğuran kafa Kemalizmdir. Atatürk'ü tanrılaştıran, Müslümanım deyip namaz kılmayı, türbanı vs yasaklayan Kemalist kafa ülkenin canına okudu.

 24. Mustafa Sasmaz
  Mustafa Sasmaz
  5 gün önce

  Konusmaci arkadas, konu Siyasi Felsefe'ye geline durakliyor. Donanimi az. Hurma Kulturu ile buyumus. Iyi niyetli olabilir, ama AKP'nin camuru bulasmis uzerine..

 25. ABDURRAHİM ÇOKGUNGOR
  ABDURRAHİM ÇOKGUNGOR
  5 gün önce

  Her elma ağacından bir kurtlu meyvanın çıkması normal. Bunda şaşacak ne var. Kim inanır ona.

 26. Ahmet Biçer
  Ahmet Biçer
  5 gün önce

  akparti kurucularının çoğu akpartiden ayrıldı çünkü akparti raydan çıktı.

 27. kara demir
  kara demir
  5 gün önce

  bir AKP linin boyle seviyeli ve herkesi benimseyebilecegini hic dusunmemistim, ilginc bir kisilik boyle konusmaya devam ederse AKP liler cok tepki verir dinsiz ilan edebilir; Hak, hukuk, adaletten bahsediyor.

 28. Neyin Nesi
  Neyin Nesi
  5 gün önce

  Siyasal islamcılar ve kemalist ulusalcıların ülkeyi getirdiği son durum budur!

 29. Ertuğrul Çakır
  Ertuğrul Çakır
  5 gün önce

  27:27 burada hatalı bir tespit var ... insanları bir araya getiren ülke çıkarları değil ...yani siz HDP den gelen 3 er milyonluk oyun Ankara ve İstanbul da Türkiye için mi oy verdiklerini sanıyorsun .. bu basit bir örnek her partinin gizli bir ajandası var adamlar konjektürel çıkarları için bir araya geldiler ...öküzü öldürürlerse ortaklıklarının bozulacağını herkes biliyor asıl o zaman Türkiye'de neler olacak onuda konuşmak lazım...

 30. Oz Gun
  Oz Gun
  5 gün önce

  İnanç evrensel bir şey değildir... Tam tersine, kişi bazında bir olgudur...

 31. Sacide Sezer
  Sacide Sezer
  6 gün önce

  Caglar Cilara cok yerinde sorular soruyorsunuz,tam isabet

 32. ZAFER TEOMETE
  ZAFER TEOMETE
  6 gün önce

  AKEPE HÜKÜMETİ SİYONİST EMPERYALİZMİN PROJESİDİR AMACI TÜRKİYEYİ ARAP ÜLKESİ YAPARAK YOK ETMEKTİR

 33. Cenk Mert
  Cenk Mert
  6 gün önce

  İslam hiçbir partiyle özdeştirilemez çalışanı tutar çalışmayanı gönderilsin.

 34. Mustafa Iriden
  Mustafa Iriden
  6 gün önce

  Soyle bir bakalim ne kadar musluman ulkesi varsa yalniz kuveit saudi Arab emirid. Leri musluman ulkesi diyemessiniz Elini havaya acipta allahdan bekliyenler hala avuclari Havana bekliyorlar

 35. Mustafa Iriden
  Mustafa Iriden
  6 gün önce

  Herkez hata yapabilir ama. Ne mutlu fark edipde geri donmek kadar guzel bir sey olamaz. Ne mutlu kemal albayrak size teprik ederim

 36. Murat Bayrak
  Murat Bayrak
  6 gün önce

  Çağlar bey helal olsun derim cesur insan.

 37. Hasan Kırıcı
  Hasan Kırıcı
  6 gün önce

  Sizi hiç tanımıyorum Kemal bey ama samimi konuşmalarınızdan dolayı sizi anlınızdan öpüyorum...

 38. Hasan Huseyin Bingol
  Hasan Huseyin Bingol
  6 gün önce

  Bu toplum kardeşmiş, herkes birbiriyle kavgalı, kendinden olmayana yapılan zulmü görmüyor. Hele ki cemaat meensuplarına yapılan zulmü hiç görmüyor.onların başına gelenler hepinizin başına gelsin.

 39. Abdulkadir Güven
  Abdulkadir Güven
  6 gün önce

  AKP nin kurucusu demek de Atom bombasının mucidi demek gibi birşey.İltifat mı hakaret mi belli değil :)

 40. orkun kupcu
  orkun kupcu
  6 gün önce

  teşekkürler çağlar cilara, sayende daha önce tanımadığımız görmediğimiz insanların görüşlerini öğreniyoruz, aydınlanıyoruz.

 41. Besime Yunus
  Besime Yunus
  6 gün önce

  Baştaki büyük alim ve filozof ve düşünürün en veciz sözü acırsan acınacak hale düşersin diyerek tslevizyonlarda haykırıyor ama yüce ALLAH merhamet etmeyene merhamet olunmaz diyor hapishanelerdeki 800 tane bebek ve kelepçeyle doğum yaptırılan anneler eminim bu kadarını ancak firaun yapmıştır bu nasıl müslümanlık ve bunları alkışlayanlar insanmı anlamak mümkün deyil ALLAH razı olsun iyiki szin gibi insanlar azda olsa var".

 42. S. Shirinkonakli
  S. Shirinkonakli
  6 gün önce

  Sayin Kemal bey, dedenizden naklen bahsettiginiz "camiye, okula, kislaya siyaset sokulmasin" söyleminin asil sahibi merhum CB Süleyman Demirel dir. Onun bu söylemine yine dini bir argümanla (Peygamber efendimizin devlet baskani oldugu söylemiyle) karsi cikanlar yine o yillardaki merhum Erbakan`in Milli Selamet Partisi idi. Sizin yillar sonra Demirel`in bahsettigi o noktaya gelmis olmanizi elbetteki takdir ediyorum.

 43. S. Shirinkonakli
  S. Shirinkonakli
  6 gün önce

  AKP cenahi is lafa gelince Hz. Ömer`in “Kenar-ı Dicle’de bir kurt aşırsa koyunu, Gelir de adl-i İlahi sorar Ömer’den onu” veya "adalet mülkün temelidir" diyor ve partinin adinda bile adalet kelimesini kullaniyorlar. Kendilerini adalet taraftari imisler gibi gösteriyorlar ama icraatlari tam aksine oluyor. Bütün manevi degerleri siyasi cikarlari ugruna politikalarina alet ediyorlar. Bu tarz bir siyaset cok cirkin bir siyasettir.

 44. omar alto
  omar alto
  6 gün önce

  Helal sana Caglar kardes. ``normal ``kanallara sigmadin yine de bagimsiz devam ediyorsun.

 45. Gülver Alatlı
  Gülver Alatlı
  6 gün önce

  Zora düşünce biraraya gelmekteki güzellik neredeyse ben göremiyorum.Demek ki gerçek bir birliğimiz hiç tesis edilmiş değil bugüne dek:(Bence biz kavramını oluşturup gelecek nesillere kazandırmak gibi bir beceriyi kazanamamış olduğumuz için oturup ağlamalıyız hep beraber...

 46. Belma Kaya
  Belma Kaya
  6 gün önce

  Tayyip bey saltanatini yedi sülàlesinin saltanatini sürdürmek için ülkeyi yakti !

 47. Belma Kaya
  Belma Kaya
  6 gün önce

  Tayyip bey önce kendini tasfiye etsin !...😆😅

 48. Belma Kaya
  Belma Kaya
  6 gün önce

  Şimdi köprüden geçerken kaç tl ödeyeceğiz derdine düşünce besmele çekmek kimsenin aklina gelmiyor.

 49. Zeynep Turan
  Zeynep Turan
  6 gün önce

  Son zamanlarda duyduğum en güzel konuşma.

 50. İclal sena Konar
  İclal sena Konar
  6 gün önce

  Refah partisinin yüzüne bakmazdınız şimdi ne oldu sizde yandaşsınız tarafsız olun da görelim

 51. Ali Riza
  Ali Riza
  6 gün önce

  caglar bey cok güzel sohbet oldu, ve sayin katilimci cok cesurca söylemlerde bulundu. konusmacinin söyylemlerine katiliyorum ve sahiden ülke hasreti ile yasiyan cok insan var, geri dönüs yapmak istiyelerin tamami sistemden cekiniyor daha dogrusu demokrasinn islev görmemesinden, kurumlarim tamamen kaotik olmasindan, daha dogrusu ülkeyi yöneten siyasi ve bürokrasi makanizmasi göz göre göre ülkeyi batakliga götürüyor olmasi insanimizin caresizligi, acinak halde..benden kücük oldugunzdan size sevgilerimi sunar yaptiginiz calismalara saygi ile egiliyorum. böyle devam edin

 52. omerfbingol
  omerfbingol
  6 gün önce

  Clickbait başlık yakışmıyor ÇC reis

 53. Vedat Ege
  Vedat Ege
  6 gün önce

  programın adı efsane

 54. Hande Uzlasan
  Hande Uzlasan
  7 gün önce

  Keşke Kemal Bey ve eski yol arkadaşları bu aydınlanmayı 20'li yaşlarında yaşamış olsalardı ; aklın yolu tek...

 55. TAGUTA ve KULA DEĞİL ALLAHA KUL OL
  TAGUTA ve KULA DEĞİL ALLAHA KUL OL
  7 gün önce

  Allahu Ekber. Abdullah Öcalan kukla bir zalimdir. Ama Erdoğan ise direk birebir kendisi zalimdir adaletsizdir,, Merhametsiz bencil gurur kibir riya abidesidir. Allah bizleri Bu vatanı Bu milleti Bu zalim adaletsiz merhametsiz bencil gurur kibir riya abidesi olan bu diktatörden ve bundan faydalanan ve hala buna igne ucu kadar destek olanlardan hem Rabbim hem insanlar hem adalet hukuk biran önce hesap sormalı yargılayıp idam etmelidir. Allahu Ekber.

 56. Ersin Karakaya
  Ersin Karakaya
  7 gün önce

  Bu ülkenin din tandanslı bir parti yapılanmasına hiçbir zaman ihtiyacı olmadı, hâlâ da yok ve gelecekte de olmayacak.Bu ülkenin öncelikle kuruluş ilkelerini bünyesine kazımış,kurucu kadronun ülke kalkınması için oluşturduğu yönetim modelini benimseyen bir anlayışa ve bu yönde bir zihniyete ihtiyacı var.Aksi takdirde ülke kalkınması her alanda sağlanmadığı için halk,yokluğa ve yoksulluğa mahkûm bir şekilde yaşamak zorunda kalacaktır,huzursuzluk had safhalarda görülüp sürekli ezilecektir.

 57. Barış Z
  Barış Z
  7 gün önce

  AKP içinden gelmiş böyle aklı başında insanları görmek sevindirici. Geçmişte ortak oldukları yanlışlar fazla olduğu için sıradan vatandaşlar olarak en çok onların katkılarını bekliyoruz normalleşme sürecinde.

 58. cengiz özdemir
  cengiz özdemir
  7 gün önce

  Sen gül gibi denk bütçe yapan,tc tarihinin en büyük maaş zammını veren,havuz sistemini kuran,çekiç gücü kovan Milli Görüşü bırak tayyipin peşine takıl sonra ağla dur,bunlar ne kadar iyi niyetli insan olduklarını söyleselerde ahmaktırlar.İşte rahmetli Erbakanın ''benmi siyonizme hizmet ediyormuşum'' dersin haberin olmaz demedimi?onu engelleyenler sana aralık bir kapı açarlar(AKP) oraya kurtulacağım diye girersin sonra feryat edersin. Bu tip adamlara inanmayın bunların ömürleri ağlamakla geçer.

 59. SANAT TV BAYŞAD
  SANAT TV BAYŞAD
  7 gün önce

  Teşekkürler ...insanlığı on planda tuttuğu için ...

 60. Ali Fiyasko
  Ali Fiyasko
  7 gün önce

  Şok sözler nerede. Tumturaklı sözler var. Sokak röportajlarında Ayşe ve Melahat teyzenin söylediklerinden ileri gitmiyor. Böyle korkunç düşük profilli kasaba siyasetçiler AKPnin temeli ise, deniz kumuyla inşa edilmiş bina gibidir o parti. Bir de sonradan rüşvet, zulüm, hile, diktatörlük kaçak katlar dikildi ise, toz duman yerle bir olur o bina.

 61. Ali Uyar
  Ali Uyar
  7 gün önce

  Kemal Albayrak'tan bu ülkeye zarar gelmez.Kimseye de zarar gelmez. Okuyor, düşünüyor,çözmeye çalışıyor.

 62. Eric Mccol
  Eric Mccol
  7 gün önce

  Bravo güzel program ama ben eski akp kurucularına yani şu anda görevde kalmayanlara, Tayyip Erdoğan’a nasıl inanmışlar onun neyine inanmışlar da onu lider seçmişler peşinden gitmeye kendilerini adamışlar? Bu soruyu sormanızı istiyorum. İnanılır gibi değil bu adam (Tayyip) zır cahil bir insan. Bunu o zamanlarda nasıl görememişler?!

 63. wow wow
  wow wow
  7 gün önce

  akp kurulurken siyasi parti olarak kuruldu.. şuan akp bir TARİKATTIR bu gerçeği anlayan akp den uzaklaşır. uzaklaşmayan mürid olmuştur

 64. james dean
  james dean
  7 gün önce

  Kafes icinden neden cekim yapiyorsunuz, Kalite bozuk.

 65. Gevriye Kilic
  Gevriye Kilic
  7 gün önce

  İslâm (mü'min) olmayan adil olamaz Kemal Bey.

 66. Sultan ÖZEN
  Sultan ÖZEN
  7 gün önce

  Berat Albayrak beyefendinin nesi ?

 67. Josef Abdallah
  Josef Abdallah
  7 gün önce

  Türkiye sartlarinda hükümetler iki dönemden fazla iktidar olmamalidirlar ! Siyasilerin Atatürk, Bayrak , Irk , Allah , din , millet , vatan gibi yurttaslarin ortak degerlerini agzina almalarinin önüne gecilmelidir daha dogrusu bu kelimeleri agizlarina almalari yasaklanmalidir!! Yoksa Demokratik bir toplum olmak Türk milletine cok uzak kalacak !!

 68. DURDU TOPAL
  DURDU TOPAL
  7 gün önce

  Bu ülkenin tek kurtuluşu merhum Prof Dr Necmeddin Erbakan hocanın milli görüş ve adil düzen çizgisini uygulamaktır. O da oğlu Dr Fatih Erbakan beyin 4.5 ay önce kurduğu Yeniden Refah Partisi'ni iktidara getirmekle olacak. Yoksa şu anki hiçbir partide iş kalmadı maalesef.

 69. rezaa
  rezaa
  7 gün önce

  Türk tarihinde böyle yeme böyle düzen görülmedi CHP 25 yılı gibi masallah masallah chp cok severim ona dokundurmadan edemem

 70. Yusuf Fidan
  Yusuf Fidan
  7 gün önce

  Çağlar Cilara, sizi merakla izliyorum, gazetecilik enerjinizi, amatör ruhla yaptığınız dürüst çabalarınızı tebrik ediyorum.

 71. Kemal Aksu
  Kemal Aksu
  7 gün önce

  Sorun AKP-MHP sorunu, veya X bir partinin sorunu olarak tesbit edilince ve adı öyle konulunca yanlış oluyor bence. Sorun o partilerin siyasetlerini hangi temele kurdukları ve halka ne söyledikleri sorunudur. Dünyanın her yerinde her zaman siyasetin temeli, belli bir kesimin veya sınıfın siyasi çıkarları üzerine kuruludur ama sosyalistler hariç hiç bir siyasi zihniyet ve organizasyon bunu itiraf etmezler. Yalnızca sosyalist siyaset "biz emeğin, işçi sınıfının, yoksul köylülerin, ve bunların yanında yer alan işsizlerin sahipsizlerin ve diğer yoksulların çıkarlarını takip edeceğiz" diye açıkça söylerler. Bunun karşısına çıkarılan çeşitli adlar altındaki sağ siyasetin istisnasız tamamı ise, sosyalist siyaseti "sınıfsal anlamda bölücülük" yapmakla kendi kafalarına göre suçlarlar. Sanki toplumu sınıflara sosyalistler bölmüş gibi. Sosyalistler bölmüyor ki, sömürücü zenginler ve güçlüler kendileri toplumu sınıflara bölüyor, kendilerine ayrıcalıklı lüks yaşam sağlayabilmek için emekçileri ezip sömürüyor, yani toplumu sınıflara bölenler onlardır. Daha da pis tarafı şu. Sömürücü zenginlerin ve güçlülerin çıkarlarını korumak üzere oluşturulan sağ zihniyet ve partileri bu gerçek yüzlerini saklamak için ortaya genel olarak MİLLİYETÇİLİK veya DİNCİLİK maskesine sarılarak çıkarlar. Toplumu sınıflara böldükleri yetmezmiş gibi, bir de milliyetlere ve inançlara göre de bölerler. Elbette milliyetçilik ve dincilik söylemleri sadece cahil ve düşünemez hale getirilmiş, kişiliği ellerinden alnmış yoksul kitlelere söylenen yalanlardan ibarettir. Bakın o milliyetçilik taslayanlara, aslında umurlarında bile değildir ve milliyetçilik taslayanların çoğu başka milletlere mensupturlar ve en büyük ihanetleri yapanlar da onlardır. Bizde de durum aynen öyle. Bakın o dincilik taslayanlara, aslında din iman zerre kadar umurlarında değildir hatta çoğu başka din ve inançlara mensupturlar ve sözde savundukları inanca en büyük ihaneti zararı da dinciler verirler. Bizde de aynen öyledir, araştırın görürsünüz. El hasılı kelam, mesele AKP _MHP veya CHP HDP meselesi falan değil. AKP ve MHP sözde dincilik ve milliyetçilik taslayarak toplumu kandırarak, belli bir kesimin çıkarlarının örgütlenmesinden başka bir şey değiller. AKP - MHP dağılsa ne olur? İçlerinden yeni parti çıksa ne olur? MHP den IYI parti çıktı da ne oldu. AKP nasıl ki kendine yalandan AK diyorsa, IYI partisi de kendine yalandan yere İYİ diyor. CHP kendine yalandan yere CUmhuriyet ve Halk partisi diyor. CUmhuriyeti satanlarda halka zerre kadar değer vermeyenlerde bunlar. Bunların tamamı sağ partilerdir, tamamı zenginlerin güçlülerin çıkarlarının partileridir. Zihniyetleri aynı olduktan sonra yaptıkları yapacakları ve ülke açısından sonuçları da değişmez. Emperyalizme karşı (dış ülkelerin sömürüsü) ve kapitalizme karşı (içerdeki zengin ve güçlülerin sömürüsü) açık ve net bir tavır almadıktan sonra, hiç fark etmez, hepsinin de varacağı nokta aynıdır. Kaçınılmaz

 72. Ay Fer
  Ay Fer
  7 gün önce

  Biraz da TKP’yi deneyelim.

  1. Baturalp Alpbatur
   Baturalp Alpbatur
   2 gün önce

   Kominist parti.vatan halk bayrak kavramlarını ve dinsel varsayımlarıda göz ardı etmeden.. ( uzlaşmacı anlamda) olursa.. Çok oy alır.

  2. Beydagi Matematik
   Beydagi Matematik
   6 gün önce

   Varol yoldaş .

 73. Ay Fer
  Ay Fer
  7 gün önce

  Dini Referans alan Partilerin kurulması yasaklanmalı.

  1. Alpay Alp
   Alpay Alp
   7 gün önce

   Din eğitimi 18 yaşına kadar yasaklanmalı.

  2. kadir şimşek
   kadir şimşek
   7 gün önce

   Kesinlikle bugünler geleceğimize rehber olacak.

 74. Ahmet Yildirim
  Ahmet Yildirim
  7 gün önce

  müzlüman ve izlam toplumlarına baktığımızda izlamın ağır ve tedavisi olmayan toplumsal bir ruh hastalığı olduğunu görürüz.

 75. Mustafa Karakus
  Mustafa Karakus
  7 gün önce

  Çok yerinde güzel konuşuyor beyefendi de biz bunları zamanında söylediğimizde şucu bucu ilan edildik. Yeni mi ayıldı?

  1. iblisin talim ettiği yola minnet eylemem
   iblisin talim ettiği yola minnet eylemem
   4 saatler önce

   @Mustafa Karakuş bu eski AKP milletvekili Kemal Albayrak Kırıkkale milletvekiliydi. Kökeni MHP'lidir. O yıllarda MHP'li olmayan herkes bunun için vatan haini, komünistti. Ben de Kırıkkale'li olduğum için iyi biliyorum.Che Guevara, Bruno, Martin Luther okumuş.Kadere bak; İmamoğlu'ndan medet umar hale gelmiş.

 76. Ayşe Kavas
  Ayşe Kavas
  7 gün önce

  bütün akp liler izlemeli.

 77. patron taNaka
  patron taNaka
  7 gün önce

  bu ülkede hep sol suçlanır ama bakın en çok sağ partiler yönnetti bu ülkeyi hatta 80 darbesinde bir çok solcu tutuklandı idam edildi öncesinde yine aynı deniz gezmiş amarikayı istemiyoruz 6.filo defol deyince siayasal islamcılar tekbirlerle saldırdı herkes şapkasını önüne alıp düşünsün sürekli din elden gidiyormuş gibi konuşanlar yıllardr bu ülkeyi yönetiyor yılaardıdr da dinin gittiği yok bu ülkeye en çok zararı sağ partiler vermiştir net.

 78. Ortay ortay
  Ortay ortay
  7 gün önce

  Bu adam ne kadar samimi.. ayni düşüncelerde birleşiyoruz..Harika👏👏👏

 79. hurmuz arslanturk
  hurmuz arslanturk
  7 gün önce

  Güzel bir sohbet olmuş . Durus ve efendiliğinizden dolayı sizi de kutlarım.

 80. BELGİN GÜLER
  BELGİN GÜLER
  7 gün önce

  Dürüst bir dindar olmanın huzurunu yaşıyor beyfendi.

 81. ttollgaaa
  ttollgaaa
  7 gün önce

  iste gercek milli gorus, tebrikler

 82. Nihat Hattat
  Nihat Hattat
  7 gün önce

  dinlerin hakim oldugu ulkelere bakin ve dinlerin cok geri planda olan ulkelere bakin ve hangisinde yasamak istersiniz diye dusunun...

  1. Nihat Hattat
   Nihat Hattat
   6 gün önce

   Alpay Alp yasaklamakla olmaz bu isler, bilinclendirilmesi lazim insanlarin.

  2. Alpay Alp
   Alpay Alp
   7 gün önce

   18 yaş altı din yasaklanmalı.

 83. virtous
  virtous
  7 gün önce

  ne güzel adam. teşekkürler Çağlar bey.

 84. Fasulyeci mehmet
  Fasulyeci mehmet
  7 gün önce

  Bu beyefendiye katılmamak mümkün değil .AKP nin verdiği sözlerı unutup halkımıza düşman olduğunu ve ülkemizin düşmanlarıyle ,el ele olduğunu anlatıyor .

 85. Sihirbaz Mandrake
  Sihirbaz Mandrake
  7 gün önce

  Akparti gericiliktir.

 86. Burak can
  Burak can
  7 gün önce

  8.30 da gandhi den bahsedecekken indre gandhi diyor😀😀😀😀😀

 87. Nurhan Kara
  Nurhan Kara
  7 gün önce

  Çok güzel konuşuyorsunuz ama anlamak istemeyen o kadar insan varki cevremizde.

 88. ercan ceylan
  ercan ceylan
  7 gün önce

  bu güne gelene kadar hırsızlığın her türüne şahit olduk, 18 mart seçimlerine hazırlanan muhalefet partileri her şeyi göze aldılar, beraber hareket ettiler. seçimlerde ki sonucu gören bazı kesimler ahi evran'dan başlayıp, yunus emre'ye kadar örnekler ile devam ettiler muhalefetin zaferinin üzerine yatmak isteyen yeni bir parti ! şimdiye kadar neredeydi bu ''zafer hırsızları" ?

 89. Devrim Deniz
  Devrim Deniz
  7 gün önce

  Ak Parti'nin kuruluş ilkelerine övgüler, şimdiki haline yuhlar olsun, anladım ama peki Ak Parti kurulmadan önce bugünün sinyalleri hiç mi yoktu? Vardı, gözlerini kapadılar. Çünkü hiçbiri bu kadar büyüyeceğini veya şöyle söyleyelim güçlenip, kibirle dolacağını bilmiyordu.

 90. Eko Fresh
  Eko Fresh
  7 gün önce

  Parti yenilemesi lazım kendini Bundan dogal ne olabilir Ölene kadar ordamı duracaksın Barış sürecinin elemanları bunlar Geçti o devirler Bu arada %52 almış ittifaka kaybetti muamelesi yapması baya ezikce Iyiki gönderilmiş akpartiden

 91. Nusret Varan
  Nusret Varan
  7 gün önce

  Sanırım konuşmacı teşekkürü hak ediyor..

 92. Aslan
  Aslan
  7 gün önce

  Çok güzel konuştu olması gereken bu

 93. Şinadi Bekiroğlu
  Şinadi Bekiroğlu
  7 gün önce

  Evet, parti devleti bile değil, aile hatta tek kişi devletine dönüştürüldü.Tek kişilik anonim şirketi.

 94. Perihan Öztürk
  Perihan Öztürk
  7 gün önce

  Böyle konuşarak ikdidara geldiler zaten sonra canavara dönüştüler aynı zihniyet güvenilmez

 95. ozanex
  ozanex
  7 gün önce

  Vicdanli insanlara bayiliyorum hangi gorusten olursa olsun

 96. Aslan
  Aslan
  7 gün önce

  Günaydın derler adama . Bu olacaklar başında belliydi

 97. nerium oleander
  nerium oleander
  7 gün önce

  Samimi bir duruşa ihtiyacımız var. Demokrasi ve hukuk olmadan yaşanmaz.

 98. Gerlova Gerlova
  Gerlova Gerlova
  7 gün önce

  evet haklısınız, her tarafa cami açıldıkça, her tarafta hırsızlar bollaşıyor,. bu din kimin dini acaba. benim olmadığına ve olamayacağına kesin eminim.

 99. ulku tekin
  ulku tekin
  7 gün önce

  Bu ülkede ahlaksozlığı kanıksartıran ahlaklıymış gibi gösterenlerden rabbim bit gün hesap sorar

 100. ulku tekin
  ulku tekin
  7 gün önce

  Niye bakmıyorsun kaynaklarına abdest alırken suyun kaynağı araştırılırken neden bu konularda kaynağı sizi ilgilendirmiyor